Epokate

Epokatte eelised

Epokatetel on võrreldes muude traditsiooniliste katetega palju eeliseid.
Loob läikiva kõrgläikega pinna, mis võib suurendada oluliselt sisealade heledust. Nõuab vähest hooldust või üldse mitte.

Vastupidav

Pakub vastupidavat pinda, mis talub tihedat ja pidevat liiklust.
Kiire ja lihtne paigaldada. Vastupidav ja kergesti puhastatav. Hoiab ära olemasolevate betoonpõrandate kulumise. 

Suurem ohutus

Loob ühtlase pinna, mis kestab aastaid.
Tagab keemiliselt vastupidava pinna, mis sobib ideaalselt tootmistehaste jaoks.
Pakub suuremat ohutust, kui pind sisaldab libisemisvastaseid lisandeid.

Mis on epokate?

Oma tugevuse, hügieenilisuse, kulumiskindluse ja paljude teiste suurepäraste omaduste tõttu kasutatakse tänaseni epokatteid väga suurel määral valdavalt tööstustes ja ladudes ning paljudes ühiskondlikes ruumides. Tänapäevased epokatte materjalid on muutunud järjest ohutumaks nii tootmises, kui ka ekspluatatsioonis.

Lihtsamalt selgitades koosneb nii epokatte vaiguosis kui ka kinnitiosis mitmest erinevast komponendist.

Vaiguosise komponendid on valdavalt epoksüvaigud, vedeldajad ning pindaktiivsed ja pigmenti jagavad ained. Erinevad vaigud tagavad reageerinud olekus põrandakatte tugevuse ja selle, kui pikad on molekulide ketid ning kas molekulide ühendused on vaid ühesuunalised või ka ruumilised.

Kinnitikomponendid tagavad pigem lõpptulemuse saavutamise kiiruse, kemikaalide ja UV-kindluse, samuti pinnaläike, kõvaduse, elastsuse ja muud omadused.

Epopõrand talub niiskust ja koormust.

Milliseid epokatteid saab kasutada eramutes ja kõrvalhoonetes?

Kodu, mille kujundamisel on mõeldud kõige peale, tähendab universaalseid lahendusi. Üheks selliseks on põrandate epokate.

Epokatete paigaldamine eramutesse suureneb iga aastaga. Populaarsuse põhjuseks on hea vastupidavus ja väikesed hoolduskulud.

Millistesse ruumidesse võib epokatteid paigaldada?

Valikul tuleb mõelda paljudele asjaoludele. Neist olulisimad on ruumi otstarve ja sellest lähtuvalt põranda kasutamistingimused.

Sobilikumad kohad on garaažid, katlaruumid, kuurid ja panipaigad. Nendes ruumides ongi epokate kõige parem valik. Samuti ka nn märjad ruumid: saunad, vannitoad, WCd.

Viimastel aastatel oleme paigaldanud katteid ka eluruumidesse. Samuti võib katta väljaspool hoonet olevaid betoonpindu. Nii saab anda rõdudele, terassidele ja treppidele ilmastikukindla kaitse.

Epokatete plussid ja miinused?

Kõik epo- ja polüuretaankatted on kergesti puhastatavad. Põrandatel pole vuuke, mis korjaks ja imaks mustust. Seina ja põranda ühendust saab viimistleda ümara põrandaliistuga. See hõlbustab puhastamist ning takistab mustuse ja vee pääsemist seina ja põranda vahele.

Epo- ja polüuretaankatetel on võimalik valida pinna siledus- või karedusaste vastavalt vajadusele. Kohtades, kus põrandal on palju vett on vaja mittelibisevat pinda. Muudes kohtades karestatakse pinda vastavalt vajadusele. Peab arvestama asjaoluga, et karedamate pindade puhastamine on keerulisem kui sileda viimistlusega põrandatel.

Kõik epokatted on hea koormustaluvusega. Eelduse selleks annab kruntepo imendumine betoonpinda. See muudab betooni pealispinna tugevamaks ja järgmised paigaldatavad epokihid moodustuvad lõpuks betooniga ühtse terviku. Mida paksem on epokiht, seda tugevam ja kauakestvam on põrand.

Tugevalt koormatavad põrandad peaksid olema vähemalt 2 mm paksuse epokattega. Hea löögitaluvuse annavad aga üle 4 mm epo- ja polüuretaankatted. Kivistunud epo moodustab vee- ja õlikindla katte. Epopõrandad on monoliitsed, seetõttu on soojapaisumine ja -kahanemine ühtlane.

Praktika on kinnitanud, et rull- ja plaatmaterjalidel jäävad nõrgaks kohaks just vuugid. Vuukidesse tekivad mikropraod, mis ajapikku suurenedes lasevad vett läbi. Vesi pääseb katte alla ja muudab põranda kasutuskõlbmatuks.

Väikeseks miinuseks on mõnede toodete paigaldamisel tekkiv tugev lõhn, mis kaob aga kivistumise jooksul kiiresti.

Hilisem hooldus ja kasutusmugavus?

Kivistunud epo moodustab vee- ja õlikindla katte. Epo ei ole poorne, seega ei imendu põrandasse vedelikud, õlid ja rasvad. Põrandad saab puhtaks pesta ka siis, kui seal on pikka aega olnud õlisid või rasvu. Pesuaine- ja olmekeemiataluvus on väga hea. Lühiajaliselt taluvad epopõrandad ka tugevamaid keemilisi ühendeid.

Ajaliselt on epo- ja polüuretaankatete paigaldamine kiire, pindade katmine võtab aega 2-3 päeva. Väiksemaid töid on vajadusel võimalik teha ka ühe päevaga. Tootjagarantiid saavad edasi anda vaid volitatud paigaldajad.

Õigesti valitud epo- ja polüuretaankatted, mis vastavad esitatud nõudmistele, kestavad aastakümneid.

Eposyst SL

Epossyst SL/M

Eposyst SL/R

Eposyst SL/Chips

Eposyst Flake Deco

Eposyst HM

Eposyst Compact

Eposyst Compact

Eposyst KP

Eposyst KP

Meie parim koostööpartner